Teklif Al

  CAFE REST GIDA

  sOĞUK iÇECEKLER

  Yaz aylarında bunaltıcı havanın etkisinden biraz olsun kurtulabilmek isteyenler tarafından soğuk içecekler büyük talep görüyor. Bu içecekler ise ana malzemeleri, içerisinde kullanılan ürünler ve tatları ile çeşitlilik gösteriyor. Böylece hem ihtiyaç duyulan serinlik sağlanmış oluyor hem de değişik damak tatlarına hitap eden ürünler keyifli bir içim deneyimi sunuyor.

  Soğuk olarak sunulan içecekler özellikle yaz aylarında çok fazla tercih edilmektedir. Bu içeceklerin hazırlanmasında çok farklı malzemelerin bir araya getirilmesi söz konusu olmaktadır. İşletmelerin bu malzemeleri toptan alması ve kullanması uygun olacaktır. Bu hem fiyat açısından hem de müşteriye zamanında içeceğin sunulması açısından önemlidir.

  Milkshake, Frappe, Frozen

  Sıklıkla tercih edilen içeceklerin başında ise Milkshake geliyor. Amerika menşeili olan bu içecek, zevklere göre değişiklik tatlarda üretiliyor. İçeceğin ana maddesi olan süt ve ezilmiş buz eklendikten sonra içeresinde yer alan yan ürünler çeşitlilik gösteriyor. Dondurma, çikolata, vanilya ve meyveler en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Ayrıca içecek için ana madde olan sütün mutlaka yağlı olması gerekiyor. Yaygın olarak tüketilen bir diğer soğuk içecek ise Frappe. Bu içecekte buz ve kahveyle hazırlanıyor. Onu diğer soğuk kahvelerden ayıran en önemli özelliği ise direk yapım aşamasında buz kullanılmasıdır. Yani buz, kahveyi soğutmak için sonradan eklenmiyor. Frozen, yine soğuk içecek sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Buzbu içecek içinde olmazsa olmaz. Yine içine dondurma, meyve, krema, kakao gibi ürünlerde kişinin zevkine göre ekleniyor.

  Smoothie Limonata

  Soğuk içecekler noktasında biraz daha sağlıklı seçimler yapmak isteyenlerin ilk tercihi Smoothie oluyor.  Bunun yanında en çok tüketilen soğuk ve sağlıklı içecekler arasında limonata bulunmaktadır. Taze limon ve limon suyu kullanılarak yapılan ve vitamin deposu olan bir içecek olarak karşımıza çıkıyor. Adı geçen ve hepsi birbirinden çok sevilen bütün bu içeceklerin satışı, firma tarafından toptanve perakende olarak yapılıyor. Ürünler cafe, bar, restoran ve otellere tedarik ediliyor. Firma, bütün bu içekleri istenilen her noktaya ulaştırabilmek adına geniş bir ulaşım ağı oluşturuyor. Bu amaç doğrultusunda da İstanbul’dan tüm Türkiye’ye nakliye imkânı ile hizmet ediyor.