Teklif Al

  CAFE REST GIDA

  PASTALAR

  Kökeni İtalyancaya ait olan pasta, içerisine çeşitli malzemelerin katıldığı, değişik tatlar verilmiş, fırında veya farklı alternatiflerle pişirilen bir hamur tatlısıdır. Yaş pasta, kuru pasta, meyveli pasta, ballı pasta gibi birçok çeşitli ürün ile yapılmaktadır. Sadece pastaların yapılıp satıldığı yere pastane denir. Pastalar, dışarıdan satın alınabileceği gibi sipariş üzerine özel olarak yaptırılabilir. Ayrıca gerekli malzemeler alındıktan sonra evde pasta yapmak da mümkündür. Pasta yapımında kullanılan kremalar, hamurlar, kalıplar, süsler, gıda boyaları gibi birçok malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeleri Cafe, bar, restoran ve otellere tedarik eden firmalar ve fabrikalar bulunmaktadır. Bu firmalar genellikle toptan perakende satışlar yapmaktadır. Pasta malzemelerinin her biri İstanbul’dan tüm Türkiye’ye nakliye imkanı ile ulaştırılmaktadır.

  Pasta Tercihlerinde Dikkat Edilecekler

  Pastaların içerisinde birçok malzeme bulunmaktadır. Dolayısıyla lezzeti tutturmak oldukça önemlidir. Doğum günlerinde, özel günlerde, davetlerde veya düğünlerde boyutu, rengi, şekli ve en önemlisi tadı için özen gösterilmesi gerekmektedir. Pasta tercihlerinde dikkat edilecekler; kremasının, kekinin, içerisine konulacak malzemelerin taze olması önemlidir. Örneğin bayat meyvelerle yapılmış pastalar lezzetli olmayacaktır. Süslemek için kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin pasta hamuru, gıda boyaları veya pasta süsleri kanserojen madde içerebilmektedir. En sağlıklı olanı seçilmelidir. Ayrıca kremanın ve kekin yapıldığı malzemelerin de doğru oranda kullanılması ve taze bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Pastalar genelde görünüşleriyle ön plana çıkarlar fakat lezzetine ve tazeliğine de bir o kadar önem verilmesi gerekmektedir.

  Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

  Teklif Al

  Fiyat Teklifi Almak İçin Bize Ulaşın