Teklif Al

  CAFE REST GIDA

  Krem Şanti

  Fransızlara ait ve Chateau de Chantilly’den ismini alan krem şanti şekerli bir kremadır. Pasta süslerken, meyve salatalarında, sıcak içeceklerle karıştırılarak, profiterol veya sundae gibi tatlılarda kullanılmaktadır. Adının ilk kez 1784 yılında kullanılmıştır.

  Krem şanti herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Evde herkes kendi krem şantisini yapabilirken dışarıdan da satın alınabilmektedir. Market, cafe, bar, restoran ve otellere tedarik sağlayan toptan perakende firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar en iyi şekilde üretim yaparak ihtiyaç olan yerlere krem şanti satışı yapmaktadır. İstanbul’dan tüm Türkiye’ye nakliye imkanı sağlayan firmalar krem şantiyi, kullanılabileceği her yere ulaştırmaktadır.

  Krem Şanti Alırken Dikkat Edilecekler

  Krem şanti toz halinde veya konserve halinde satılabilmektedir. Satın alırken veya evde yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Krem şanti alırken dikkat edilecekler ise öncelikle; taze krema kullanılıp kullanılmadığına bakmaktır. Taze krema ile yapıldığı zaman daha sağlıklı ve lezzetli olmaktadır. Dolayısıyla içerisinde bulunan kremaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Konserve krem şantiler genelde koruyucu madde içermektedirler. Ev yapımı kadar doğal değillerdir.

  Krem şanti alırken içerisindeki maddelerin oranlarına ve nasıl korunduğuna dikkat edilmelidir. Ayrıca kıvamı da oldukça önemlidir. Krem şanti ne çok sıvı ne de çok katı olmalıdır. Ancak sıvı forma hızlı bir şekilde geçmesi krem şantinin iyi ve lezzetli olmadığını gösterebilmektedir. Bu ürünü cafe, restoranlar çok fazla kullanmaktadır. Bu sebeple krem şantinin toptan olarak alınması işletmeler için önemli bir husustur.

  Hopla Sprey Şanti