Teklif Al

  Blog

  Cafe Rest Gıda / Genel  / Kahve Ürünleri Toptan Tedarik

  Kahve Ürünleri Toptan Tedarik

  Günümüzde kahve ürünleri toptan tedarik ağının gelişmesi ve kahve ürünleri satan dükkân zincirlerinin artması ile insanların ilgisini oldukça fazla çeken bir ürün olmaya başlamıştır kahve. Coffe ağacının meyvesinin çekirdeklerinden üretilen ve bulunmasındacoğrafi keşiflerin büyük katkısı olan kahve ilk kez 18. yy’den sonra kendine sofralarda yer bulmaya başlamıştır. Bu durum haliyle kahve yapmak için gerekli ürünlerinde ticaretine insanları yönlendirmiştir.
  Farklı pişirme tekniklerinin uygulanması ve değişik tatlara sahip çekirdeklerin kullanılması gibi işlemler de 20.yy’den sonra başlamıştır. Bu durum toptan kahvecilik denilen bir tedarik zincirini doğurmuştur. Böylece hem insanlar hem de markalar kahve ve kahve pişirme ürünlerine çok daha kolay ulaşmaya başlamıştır.


  Nasıl Toptan Kahvecilik Yapılır
  Toptancılık yıllardan beri yapılagelen bir meslektir. Kahve ürünleri toptan tedarik zincirleri oluşturan firmalarda bir nevi arz ve talebi bir araya getirirler. Toptan kahvecilik günümüzde artık oldukça basit bir sistem haline gelmiştir.Üretici firmalardan toplu olarak kahveyi alıp daha sonra toplu olarak satışını gerçekleştirirler.
  Toptancıların bazıları tek bir markanın ürünlerini ya da kahvelerini satarken bazı markalar farklı ülkelerde ki satıcılardan ürünleri alıp geniş bir yelpazede toptan satış gerçekleştirirler. Genelde toptan ürün alan firmalar internet üzerinden perakende satış yapan mağazalar ve bunları pişirip hazırlayarak müşterilerine sunan üçüncü nesil olarak tabir edilen kahve dükkanlarıdır.


  Toptan Kahvecilik Nasıl Yapılır?
  Toptan tedarik yapan satıcılardan olmakistiyorsanız ilk iletişim kurmanız gerekenler markalardır. Kahve markalarıyla süreçte anlaşarak belirli bir sözleşme çerçevesinde ürün alıp satabilirsiniz. Bazı kurumlar ön ödemeli çalışırken, belirli bir satış oranı ya da satım sonrası para ödeme yöntemiyle çalışan markalarda olabilmektedir. Toptancılık için isterseniz bir e-ticaret mağazası açabilir yada depo kiralayıp buradan satışı yönetebilirsiniz.
  Toptan Kahvecilerden Alabileceğiniz Ürünler
  Toptan kahveci denildiğinde aklınıza sadece kahve ürünleri toptan tedarik yapan satıcılar gelmemelidir. Bunun haricinde toptancılar kahve ile ilgili her türlü ürünün satışını yapabilmektedir. Kişiye özel üretilen kahve kupaları, termoslar, soğuk kahve yapmaya yarayan aparatlar. Otomatik ya da elle kullanabileceğiniz pişirme demlikleri toptan satıcılardan tedarik edilebilecek ürünlerden bazılarıdır.

  No Comments

  Post a Comment